Қысқа мерзімді жоспарлау Күні: Пәні: Биология Сынып: 9-15 Сабақтың тақырыбы Қоғам және қоршаған орта. Халық санының артуы. Индустриялық тұтынушылар

Биология пәнінің мұғалімі:

Қысқа мерзімді жоспар

 

Пәні:  Биология

Сынып: 9-16

Мерзімі: 

Тақырыбы:ҚазақстанРеспубликасыныңэкологиялықпроблемалары. Тұрақты даму.

Мақсаты

Қазақстан Республикасының экологиялық проблемалары туралы туралы талқылай отырып, сөйлеу дағдыларын дамыту.

Тұрақты даму туралы білімдерін кеңейту.

Күтілетін нәтиже:

Қазақстан Республикасының экологиялық проблемалары туралы біледі.

Тұрақты даму туралы білімдері кеңейеді.

Модулбдедің кіріктірілуі

Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер. Сыни тұрғыдан ойлауға үйрету. Оқыту үшін бағалау және оқу үшін бағалау. Ақпараттық-коммуниациялық технологияларды қолдану. Дарынды және талантты балаларды оқыту. Оқушыларды жас ерекшеліктеріне сәйкес оқыту және оқу. Оқытудағы басқару және көшбасшылық

Кезең

Уақыт

Мұғалімнің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Кіріспе

2 минут

Топқа бөлу. Топқа бөлінуге нұсқау жасаймын.

 Қала аттарынмен  топқа бөлінеді. (Қызылорда, Түркістан, Шымент, Тараз )

 

Таратпа қағаздар

5 минут

Үй тапсырмасын сұрау.

Үйде құрасытырып келген тест сұрақтарын араластырып беріп, жұпта тексертіп, талқылатамын, бағалатамын.

 

Тестті белгілейді, бағалау критерийлеріне сүйене отыры, бағалайды, талқылайды.

Сыныптасын критериалды бағалау.

Смайликтермен формативті бағалау

А4 қағазы, бағалау парақшасы, смайликтер

 

Жаңа сабақ танстырылымы

 

5 минут

  «Ой қозғау» әдісі бойынша сұрақтар қоямын.

Топтық жұмыс жасатамын.

 

 

Сұрақтарға жауап бере отырып,  жаңа сабақтң тақырыбымен т анысып, дәптерлеріне жазып алады.

Топтық бағалау.

Смайликтермен формативті бағалау

Бағалау парақшасы, смайликтер, интербелсенді тақта

Жаңа сабақты қолдану.

15 минут

«Ассосиация» әдісі бойынша топтық жұмыс жасатамын.

«Джиксо» әдісі арқылы топтық бағалау жүргіземін.

 

 

 

Білімдерін толықтыру мақсатында жаңа тақырыпқа сәйкес видеокөрсетілім көрсетемін.

Қазақстанның экологиялық проблеиалары туралы топта зерттеп, талқылап, орта бір шешімге келіп, постерге түсіреді.

Джиксо әдісі бойынша топтар бір-бірлерінің жұмыстарын бағалайды.Дәлелдейді.

Видеокөрсетілімді көріп, дәптерлеріне түртіп алады.

 

Топтық бағалау.

Смайликтермен формативті бағалау

 

Бағалау парақшасы, смайликтер, плакат, маркер.

 

 

 

Интерелсенді тақта

 

 

Жаңа сабақты қорытындылау

5 минут

Сабақты қорытындылылау мақсатында  биологиялық диктант аламын.

Алған білімдерін қорытындылап, биологиялық  диктантты жеке орындайды. Дәлелдейді.

Топтық бағалау.

Смайликтермен формативті бағалау

 

Бағалау парақшасы, смайликтер, интербелсенді тақта

4 минут

Топтық бағалау жүргіземін.

Смайликтермен формативті бағалаймын.

Топ басшысы бағалау критерийлеріне сүйене отырып, топ мүшелерін  бағалайды.

Сабақтан алған әсерлерін смайликтерді көрсету арқылы ынталаныды.

 

 

Топтық бағалау, Смайликтермен формативті бағалау.

 

Бағалау парақшасы, смайликтер

4 минут

Рефлексия. «Не білдім? Не білгім келеді?» кері байланыс стикерін тарату.

Үй тапсырмасын беру. 

Тарауды қайталау

 

Тақырыпты қалай түсінгенін стикерге жазып, рефлексия парағына іледі.

 

Рефлексия плакаты,

Стикер

             

 

 

0 пікірлер

Пікір қалдыру