Жер ғаламшарының экологиялық апаттары

Мерзімі : ___________

Сыныбы: ___________

 

Сабақ тақырыбы: § Жер ғаламшарының экологиялық  апаттары

Сабақ мақсаты: Жер ғаламшарының экологиялық  апаттары туралы  білімін қалыптастыру.

Сабақ міндеті: 

  • оқушыларға тақырыпты өз бетінше оқып талқылауға, білім алуға көмектесу;
  • оқушылардың жеке тұлға ретінде қалыптасуы үшін өз ойларын топта және көпшілік ортада жеткізе алуға үйрету;
  • топпен жұмыс істеу барысында оқушыларды бір-бірінің ойын құрметтеуге және тыңдауға үйрету

Қолданатын модульдер :

  • Оқыту мен окудағы жаңа әдіс- тәсілдер.
  • Оқыту үшін бағалау және оқуды бағалау..
  • Оқытуды басқару және көшбасшылық
  • Сыни тұрғыдан ойлауға үйрету
  • Оқыту мен оқу ақпараттық-коммуникациялық технологияларды (АКТ) пайдалану

Стратегиялық іс-әрекет:

  1. Психологиялық дайындық, «Веер», «ДЖИГСО» әдіс,   Рефлекция

Күтілетін нәтиже: Жер ғаламшарының экологиялық  апаттары туралы түсінік және білім қалыптасады

Сабақ кезеңдері

Мұғалім іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

Әдіс-тәсіл

Дер

Дерек көздер

Бағалау

Кіріспе

10 мин

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Білу

1.Оқушылармен сәлемдеседі.

2. Ғалымдардын суреттерін 5ке немесе 6 бөліп, қиылған қағаздарды оқушыларыма

таратамын нәтижесінде

топқа бөлінеді.Әр топ парталарына өз атауларын қоямын.

3.Үй тапсырмасы:

«Веер» әдісі арқылы тексереді

А4 парағынан таратып беру

Мұғаліммен сәлемдеседі.

Ғалымдардын

суреттерін 5 немесе 6 бөлікке бөлінген  қима қағаздарды таңдау арқылы және оларды біріктіру арқылы  4 топқа  бөлінді.

 

А4 қағазын гармошкалап әр бүктелген жерге сұрақ бір топ жазса келесі топ оған жауап жазады

мозайка әдісі

 

 

 

 

 

 

 

 

 

, «Веер»,

ғалымдардың

суреттері

А4 қағаздары

 

 

Плакаттар

Түрлі-түсті қаламсап

тар

клейлер

 

Өзара топтар бағалайды.

Бір сұрақ, бір жауап, бір балл

Жаңа

сабақтың танысты

рылымы

30 мин

Түсіну

«Мағынаны ажырату»

Жаңа тақырыпты «Біреуі – үйде, үшеуі қонақта»

әдісі  арқылы мағынасын ашылуына мүмкіндік бер

 

Ø Қадам сабақтың тақырыбы  мен мақсатын анықтау . тақырып, проблема бойынша білімнің көкейкестілігі.

Ø Қадам 4 адамнан «үй» тобына бөлу. Әр топ: 1 , 2, 3, 4 деген өз нөмірлерін алады.

Ø Қадам әрқайсысына  тапсырма: сабақ соңына дейін топтың әр  мүшесі тақырыптың немесе  проблеманың  мәнін түсінуі керек.

Ø Қадам топ ішінде әр оқушыға жеке  нөмір беріледі.

Ø Үй тобында мәтінда мәтінді оқу және  талдау немесе проблеманы шешу; осы ақпаратты немесе проблеманың шешімін басқа топтарға қалай жеткізетінін анықтау.

Ø Белгі берілген уақытта, барылығы орындарынан тұрады, 1 – номерлер сағат тілінің жүрісімен көрші топқа жиналады,  2 – нөмірлер 3 – топқа , 3 – нөмірлер 4 топқа, ал 4 – нөмірлер 1 – топққа келеді,  әркім өз тобында жасалған жұмысты өз қонақтарына жеткізеді.

Ø Қадам «қонақтар» сұрақтар қояды, сосын қайта өз топтарына қайтады.

Ø Қадам 1,2,3- нөмірлер «үй»  тобына келіп, кезек-кезек «қонақта» не үйреніп, не естіп келгенін айтып береді.

Ø Қадам топ өз жұмыстарын басқа  топтарда естіп келгендерімен салыстыра талдайды.

 

 

 

Қорытынды

5 мин

Формативтік және суммативті бағалау

Инсерт –сиратегиясы

Нені үйрендің? Нені үйренгім келеді?Не қызық болды? Не қызық болмады?

Үй тапсырмасы

Сабақ барысында берлген балдарды  жинақтап топбасшылары мұғалімге алып келіп саралайды бағалайды.

§Жер ғаламшарының экологиялық  апаттары

 

Инсерт

сиратегиясы

 

 

Жиынтық баға

____________________________________________________________________________________________________________________________________________________

 

0 пікірлер

Пікір қалдыру