Сезім мүшелері. Көздің құрылысы. № 5 зертханалық жұмыс

Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі:

 

 

 

Күні: 07.11.2017 ж

Мұғалімнің аты-жөні : Сенгирбаева Салтанат Бахтыбаевна

Сынып: 8 «А»

 

Қатысқандар: 24 Қатыспағандар саны:

Қатысқандар: 24 Қатыспағандар саны:

Сабақ тақырыбы

Сезім мүшелері. Көздің құрылысы. № 5 зертханалық жұмыс

Осы сабақтақолжеткізілетіноқумақсаттары (оқу бағдарламасынасілтеме)

Көру мүшелерінің құрылысымен қызметіне толық талдау жасау.

Сабақ мақсаты

Барлық  оқушылар:

Көру сезім рецепторларын біледі.

Оқушылардың басым бөлігі:

Көзің  құрылысын талдай алады.

Кейбір оқушылар:

Көз  туралы  хабарлама жасайалады, ауружолдарының алдын алуды біледі.

Ойлау дағдыларының деңгейлері

Білу, түсіну, қолдану

Тілдік мақсаттар

 

·      «Топтық тергеу» әдісі арқылы айтылым, тыңдалым, жазылым дағдылары қалыптасады.

 

Анализаторлар, көз алмасы, офтольмолог, соқыр дақ

Диалогтер мен жазу үшін қолданылатын тіркестер:

Анализаторлар дегеніміз – бұл үш бөлімнен құралған тітіркендіргіштерді қабылдайтын күрделі жүйе. Шеткі бөлім – қабылдаушы.

Пәнаралық  байланыстар

Химия,

Алдыңғы меңгерілген білім

 

Сезім мүшелерінің ерекшелігі сипаттай алады. көру сезу   анализаторларының аймағын көрсете алады. Адам өміріндегі көру  мүшелерінің рөлін сипаттай алады.

Сабақ барысы

 

Сабақтыңжоспарланғанкезеңдері

Сабақта жоспарланған іс-әрекет

Ресурстар

Сабақтың басы

5мин

 

 

 

 

 

 

 

Сабақтың ортасы

 

4 мин

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Білу , түсіну 20  мин

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Қолдану

7мин

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Сабақтың соңы

4 мин

Ұйымдастыру кезеңі:

Топтарға түстер арқылы біріктіремін

«Қызыл» топ

«Жасыл» топ

«Сары» топ

«Көк»  топ

 

 «Сандар сөйлейді» әдісі арқылы  өткен материалды қайталыу.

 

(С.ж).

 

 

видео

(К)  

 

 

 

 

Ø  Жаңа сабақтын тақырыбын анықтау.

Ø  Сабақтың мақсатын жариялау.

 

 

Т.ж  Оқулықпен жұмыс.

«Топтық тергеу» әдісі

 

1. «Қызыл» тобы  «Көрудің маңызы»

2.  «Жасыл» тобы «Көздің құрылысы»

 3.  «Сары» тобы «Көздің қызметі»

 4.  «Көк» тобы «Көздің гигиенасы»

 Дескриптор:

Ø  Мәтін бойнша өз пікірлерін білдіреді.

Ø  Көрудің маңызы мен құрылысын айтады .

Ø  Мәтінді өмірмен байланыстырып мысал келтіреді.

Оқушылар тақырыпқа қатысты өздерініңсабақты түсіну деңгейін  «Бағдаршам»  әдісі арқылы білдіреді. 

 

 (Ж.ж)  

5-зертханалық жұмыс

Тақырыбы: Көру жіиілігін анықтау (мектеп медбикесін шақыру

Кестеге толтыр

Көздің құрылысы

Көздің қызметі

 

 


Қорытынды:

К ө з а у р у л а р ы

Бақшаңкөз Коньюктивит Глаукома Тауықсоқыр

Адам үшін сыртқы дүниені тануда көру аса маңызды роль атқарады.

 

Дескрипторлар:

Ø  көздің  құрылысын көрсетеді.

Ø  Көздің қызметін жазады.

 

Кері байланыс  «ҚҚҚ» әдісі бойынша

Геометриялық фигуралар

 

 

 

 

 

 

 

https://sabaqtar.kz 

 

«Электронды оқулық»

https://www.youtube.com/watch?v=9zRr6ouR-SY&spfreload=10

https://www.youtube.com/watch?v=S79RKkzWy5Q&spfreload=10 -

 

 

Оқулық

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Слайд, жеке парақшалар

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Стикерлер

Саралау – Сіз қосымша көмек көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Сіз қабілеті жоғары оқушыларға тапсырманы күрделендіруді қалай жоспарлайсыз?

Бағалау – Оқушылардың үйренгенін тексеруді қалай жоспарлайсыз? 

Пәнаралық байланыс қауәпсіздік және еңбекті қорғау ережелері. Құндылықтардағы байланыс

 

3 – тапсырма

Әлеуеті жоғары оқушылар үшін  «тіл, көз, мұрын» сезім мүшелеріне қатысты мақал-мәтел және өлең шумақтарын дайындау.

Бағалауды әр тапсырманың соңында «бағдаршам» әдісі бойынша бағалап отырамын. Егер бала түсінбегенін білдірсе, нені түсінбегенін сұрап кетемін.

Жалпы сабақ бойынша  «ҚҚҚ» әдісі арқылы кері байланыс аламын. 

Химия

Рефлексия

Сабақ/оқу мақсаттары шынайы ма? Бүгін оқушылар не білді? Сыныптағы ахуал қандай болды? Мен жоспарланған саралау шаралары тиімді болды ма? Мен берген уақыт ішінде үлгердім бе?

Төмендегі бос ұяшыққа  сабақ туралы өз пікіріңізді жазыңыз. Сол ұяшықтағы Сіздің сабағыңыздың тақырыбына сәйкес келетін сұрақтарға жауап беріңіз.

 

0 пікірлер

Пікір қалдыру