Аңқау арыстан ертегісі

Қысқа мерзімді жоспар                                                                          Пән мұғалімі:  Молдагазина Жанар Терекбаевна

 

Күні:        

Пәні   әдебиеттік оқу

Класы   2 Б

Тақырыбы:

Аңқау арыстан ертегісі

Мақсаты

 

Оқушыларға ертегі әлемі жөнінде түсінік бере отырып, сын тұрғысынан ойлау қабілеттерін дамыту. Ұжымдық қарым-қатынасқа тәрбиелеу

Күтілетін  нәтиже

Оқушылардың түсініп оқуын және нақты ойын жеткізіп айта білуге қол жеткізеді

Түйінді идеялар (кілтті сөздер)

Анық - қанығына бармай іс істеме, асықпа

Сабақ кезеңдері:

Сабақ барысы              

Бағалау

ресурстар

1.      Кіріспе

 

1.Оқушылардың сабаққа назарын аудару үшін Психологиялық дайындық өткіземін. «Балалар көңіл-күйлеріңіз қалай?»

Оқушыларды топқа бөлу Ертегі түрлеріне қарай  оқушыларды 3 топқа бөлу 

2. 1-топ. Жануарлар жайында

    2-топ. Қиял-ғажайып

    3-топ. Шыншыл ертегілер

3.Үй тапсырмасын кеспе қағаздарын тарату арқылы сұрау

 

 

Үш шапалақ

 

Суреттер

Интерактивті тақта

2.      Тұсаукесер

1. «Ой қозғау» жұмбақ шешу арқылы тақырыпты ашу

2.Өзі ширақ, өзі қу, Жүрген жері айқай шу.

3.Бір аң бар қайраты көп, болған күшті, Басынан өткізеді әрбір істі.

4.Әр түрлі, орта бойлы, ұзын құлақ, Өзіне міндеттесе, қызмет қылмақ.

 

жетондар

 

Power Point

 

3.      Негізгі бөлім

1. Тақырыбы: «Аңқау арыстан»

 Берілген суретке қарап оқушылар өз бетімен ертегі құрастыру.

2. Түсіндіру, сөздікпен жұмыс

3. Дәптермен жұмыс

4. Сергіту сәті

 

 

бағдаршам

 

 

Суреттер

 

Интерактивті тақта

4.      Қорытынды

1. Топтық жұмыс. Әр бағандағы сөздер қай кейіпкерлерге тиісті екенін айт. Әр бағанда бір сөз артық. Ол басқа кейіпкерлердің сөзі, соны тап.

 

 1-топқа                                             2-топқа                           3-топқа

Мұңын шағады.                  Қулығына басады.                Айқай салады.

Хал-жайын сұрайды.         Көңілін сұрайды.                   Өлер болғанын 

                                                                                              байқайды.

Соңынан ереді                  Шомылып келуге кетті           Бас салады.

 

 

Үш шапалақ

 

 

 

Кесте

А-3

Қосымша оқу

Үйге тапсырма

Интернет желісінен ақпарат алу, суреттер алу, жұмбақ кітаптар

Ертегінің мазмұнын айту, сурет салу.

Рефлексия

 

Топтың ішінде өздері сайланған бағалаушы әр оқушыны бағалап отырады, қорытынды бағаны «Бағдаршам» әдәсі бойынша жасалған плакатта көрсетеді.

Не  сәтті өтті?

Нені  дамыта аласыз?

Сурет бойынша ертегі құрастырғанда ұйымшылдықпен уақытты тиімді пайдалануы, оқушылардың сабаққа белсене қатысқандары.

Не сәтсіз өтті?

Нені өзгерткіңіз келеді?

Бір топта деңгейі орташа оқушылар жиналғандықтан кестемен жұмыс жасағанда қателіктер табылды, сондықтан бағалауға уақыт тапшы болды.

           

0 пікірлер

Пікір қалдыру

Есім:*
E-Mail:
  • bowtiesmilelaughingblushsmileyrelaxedsmirk
    heart_eyeskissing_heartkissing_closed_eyesflushedrelievedsatisfiedgrin
    winkstuck_out_tongue_winking_eyestuck_out_tongue_closed_eyesgrinningkissingstuck_out_tonguesleeping
    worriedfrowninganguishedopen_mouthgrimacingconfusedhushed
    expressionlessunamusedsweat_smilesweatdisappointed_relievedwearypensive
    disappointedconfoundedfearfulcold_sweatperseverecrysob
    joyastonishedscreamtired_faceangryragetriumph
    sleepyyummasksunglassesdizzy_faceimpsmiling_imp
    neutral_faceno_mouthinnocent
Кодты еңгізіңіз: *
Кликните на изображение чтобы обновить код, если он неразборчив