Ц дыбысы мен әрпі

Сабақ   №

Тақырып:

Ұлттық кейіпкерлер жайында әңгіме оқу

Ц дыбысы мен әрпі

Күні : 3.03.17

Мұғалімнің аты-жөні: Каженова А.Б

   1 «А»-сынып

Қатысып отырғандары

Келмегендер саны

Осы сабаққа арналған оқу мақсаты

1.2.2.1 Мәтінде автордың кім (не) туралы айтқысы келгенін түсіну

 

Сабақтың мақсаттары

Барлық оқушылар істей алады: Жаңа білімді меңгереді.

 

Оқушылардың көпшілігі істей алады: Тақырыпты түсініп, тыңдап, жетекші сұрақтар арқылы талқылайды.

 

Кейбір оқушылар істей алады: Алған білімді өмірде қолдана алады.

 

Негізгі сөздер мен фразалар:

 

Осының алдындағы оқу

 

 

Жоспар

Жоспарланған мерзімдер

               Жоспарланған шаралар

Ресурстар

Басы

Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру

5 минут

 

Аққу болып ұшамыз

Көлге келiп қонамыз

Көлдiң бетiн құшамыз

Қайта самғап ұшамыз.

-Балалар, күннің   бетін бұлт басып   ала бұлтты болып   тұр екен.Бұлттарды желмен   қуайық.

Мына сұрақтарға   жауап беріңдерші.

-Өткен сабақта қандай дыбыспен таныстық?

-Ц дыбысы қандай дыбыс?

- Ц туралы алған   білімдеріңді күн шапағына   топтастырайық.

- Ц дыбысына байланысты қандай сөздер үйрендік?

бас әрпі         дауыссызорыс тілінен енген

кіші әрпі ортасында          қатаң                

 

 

 

 

Шаттық шебері

 

 

Ортасы

8минут

Оқулықпен жұмыс

«Цирк» мәтінін оқыту.

Жұппен жұмыс

Мәтіннен неше сөйлем, неше сөз, неше  Ц әріпі  бар сөзді  тапқызу.

 7 сөйлем, 39 сөз, 1 ц әріпі бар.

Топтық жұмыс

«Шынжыр» ойыны: Шарты:1-ші топ әріп айтады. 2-ші топ сөз айтады. 3-топ сөйлем айтады.

 

«Балдырған» журналының авторы.

 Қадыр Мырза Әлінің «Клоунның сыры» атты өлеңін оқыту. Өлеңнің мазмұнын оқушыларға айтқызу.

Клоунның сыры

Цирктежұртсамсаған

Мәзболсадепжан салам.

Дукүлдірсемоларды,

Қуанамын мен соған.

 

 

Өткенді қайталау

 

 

 

 

 

 

 

Таныстырылым, оқулықпен жұмыс

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Слайд №1

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Сергіту сәті

1 минут

Әппақ болып таң атты,

Түтiн тiке шығады.

Қарлығаштар қанатын

Самғап биiк ұшады.

Топ-топ, топ басайық,

Жалаудан күн жасайық.

Жаса, жаса алтын күн

Жаса, жаса жарқын күн. (балалар қолдарын соғады)

Сергіту сәтіне арналған жинақ

 

Ой ашар:  - Жақсы енді мен сендерге бір құпия айтайын.  - Бәріміз назарымызды слайдқа бұрайық.  - Қазақстан Республикасының астанасы қай қала кім айтады?  - Астана деген ат Астана қаласына кейіннен берілген.  - Астананың бұрынғы аты-Целиноград.  - Еуразияның жүрегіне айналған қазақ жеріндегі керемет, ертегілер қаласы –Астана.  - Қай дыбыстан басталады?  - Ц-дыбысынан.  - Мен сендерге қима қағаздар таратып беремін, сендер сол қағаздағы сөздерден дауысты, дауыссыз дыбыстардың астын сызып бересіңдер. Ол үшін қолдарыңа көк, қызыл қарындаш алыңдар. 

цирк, концерт, цех, Целиноград, цемент.

Дәптермен жұмыс:  Дәптерді көлбеу қоямыз,  Қолға қалам аламыз.  Суретпенен жазуларды,  Әдемілеп саламыз.

Слайд №2,

қима қағаз,

дәптер

Қызықты тапсырма

8 минут

Аяқталуы

16 минут

Цифр да бар,  Қол да жоқ.  Цирк те бар,  Бор да жоқ.  - Қандай әріп? (ц)  - Соныменбүгінбізқандайдыбысөттік?  - Ендешебүгінгісабағымыздықорытындылайық.

«Тауып көр» ойыны  Шарты: оқышалар тақтадағы сөздердегі әріптерді оқып, қай әріптің түсіп қалғанын табады. Тапқан оқушытақтағашығыпдереужазады. (маркермен)  Берілетінсөздер:  . И Р К  О Ф И . Е Р  . И Ф Р  К В А Р .  М А Р Г Н Е .  - Сонда ц-дыбысысөздіңбасында, ортасында, аяғындакеліптұр. Олайболса ц-дыбысын не дейміз –әмбебап. 

 

Соңы

2 минут

 

Рефлексия

Бүгінгі сабақта болған көңіл – күйді бет – әлпеті салынған суреттерді таңдау.

Түсінбедім     Сұрағым бар       Түсіндім

 

 

 

Бас бармақтар

 

Қосымша ақпарат

Саралау – сіз көбірек қолдауды қалай көрсететін боласыз? Барынша қабілетті оқушыларға сіз қандай тапсырма беретін боласыз?

Бағалау – сіз ілгері басуды/ оқушылардың білімдерін қадағалауды қалай жоспарлайсыз?

 

Пәнаралық байланыстар, денсаулық және қауіпсіздік, АКТ қолдау. Құндылықтар.

 

Рефлексия

Сабаққа қатысу барысында өз байқағандарыңызды жазу үшін пайдаланасыз. Сабағыңыз туралы берілген сұрақтарға жауап беріңіз

- Оқу/сабақ мақсаттарына қол жеткізілді ме?

- Оқушылар бүгін не үйренді?

- Оқу ахуалдары қандай болды?

- Оқушылар арасындағы айырмашылықты анықтау бойынша іс-әрекеттер сәтті болды ма?

- Мен уақытттық графикті дұрыс ұстандым ба? Мен жоспардан қандай ауытқуларға жол бердім және неліктен?

 

Қорытынды бағалау

Сабақтың қай аспектісі оқыту мен оқу барысында жақсы өтті?

1.

2.

 

Оқыту мен оқу барысында қай екі әдіс сабақты жақсартатын еді деп ойлайсыз?

1.                                             

2.

 

Сабақ барысында мен сынып туралы және жекелеген оқушы туралы не білдім? Келесі сабаққа дайындалуға маған осы ақпараттар қандай көмек көрсетеді?

1.

2.

 

 

0 пікірлер

Пікір қалдыру

Есім:*
E-Mail:
  • bowtiesmilelaughingblushsmileyrelaxedsmirk
    heart_eyeskissing_heartkissing_closed_eyesflushedrelievedsatisfiedgrin
    winkstuck_out_tongue_winking_eyestuck_out_tongue_closed_eyesgrinningkissingstuck_out_tonguesleeping
    worriedfrowninganguishedopen_mouthgrimacingconfusedhushed
    expressionlessunamusedsweat_smilesweatdisappointed_relievedwearypensive
    disappointedconfoundedfearfulcold_sweatperseverecrysob
    joyastonishedscreamtired_faceangryragetriumph
    sleepyyummasksunglassesdizzy_faceimpsmiling_imp
    neutral_faceno_mouthinnocent
Кодты еңгізіңіз: *
Кликните на изображение чтобы обновить код, если он неразборчив