Дос сөзі

Оңтүстік Қазақстан облысы Сарыағаш ауданы № 14 Алыбай батыр атындағы жалпы орта мектебінің базалық II деңгей бойынша сертификатталған бастауыш сынып мұғалімі Курмангалиева Розаның

 

Қысқа мерзімді сабақ жоспары

Сыныбы: 3Б

Сабақтың тақырыбы: Дос сөзі. (Нығмет Ғабдуллин)

Сабақтың мақсаты: Достыққа, адалдыққа баули отырып, оқушыны түсініп оқуға, ойын жеткізе білуге үйрету. Мәтін  мазмұнын талдауға, кейіпкерлерге сипаттама беруге дағдыландыру, ынтымақтастыққа, шығармашылыққа баулу.

Әдіс – тәсілдер: Жұптық,топтық жұмыстар, АКТ құралдарын қолдану, «Ақылдың алты қалпағы», «Болжау», «Сипаттау», диалог құру, «Insert» әдістері.

 Сабақтың түрі:  Аралас сабақ.

Күтілетін нәтиже: Оқушылар мәтін мазмұнын өз бетінше оқып меңгереді, кейіпкерлерге сипаттама бере алады. Бірлескен жұмысқа дағдыланады. Қорытынды шығарады, барлық көзқарастарға көңіл бөледі. Шығармашылық жұмыс жасайды.

Кіріктірілген модульдер: СТОҮ, ОҮБОБ, АКТ, ТДБО, ОМОЖТ, ОБЖК.

Дерек көздер: интерактивті тақта, күлегештер, постер, видеожазба, стикерлер, маркерлер, «күн шұғыласы» сызбасы, суреттер.

Уақыты

Мұғалімнің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

2 минут

 

 

 

 

1 минут

 

 

 

 

1 минут

 

 

 

 

 

1 минут.

 

 

 

 

 

 

 

4 минут

 

 

4 минут.

 

 

 

 

 

 

3 минут.

 

 

 

 

 

 

10 минут.

 

 

 

1 минут.

 

 

2 минут.

 

 

 

 

 

 

5 минут.

 

 

 

5 минут.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

3 минут.

 

 

 

1 минут.

 

 

 

 

 

 

1 минут.

 

 

 

 

1 минут.

І. Психологиялық  дайындық .

- «Жұбыңа тілек»  тренингі.

1. Амандас.

2. Тілек айт.

3. Сыйлық  сыйла.

ІІ.  Шағын топқа бөлу.

- Кәмпиттер бойынша.

 

 

 

ІІІ. Алтын ережемен таныстыру.

1.     Партада дұрыс отыру.

2.     Айғайлап сөйлемеу.

3.     Толық жауап беру.

4.     Достарыңды сыйлау.

 

ІV. Ой  қозғау.

- «Миға шабуыл»

   Ребус шешу.

       ,,,,          ,,,       ,      ,,,

Мысық    ұшақ   аға  арал 

     ,,,,,,               ,

итмұрын    май  (мұғалима)

 

V. Үй тапсырмасын сұрау.

- Өлеңді жатқа айту.

 

VI. Топтық жұмыс.

1-топ. Мұғалиманы сипаттау.

2-топ. Мұғалиманы бейнелеу.

3топ. Мұғалиманы кіммен               салыстырасың?

4-топ. Қорытындылау.

 

VII. Үй тапсырманы қорыту.

- «Ақылдың алты қалпағы».

 

VІІІ. Мағынаны тану.

- Тақырыппен таныстыру.

- «Болжау» әдісі.

 

ІX. Топтық жұмыс.

- Мәтінді бөліктерге бөліп оқып,  постер қорғау.

 

- «Insert» әдісі.

Нәуетек- еш нәрсеге икемі жоқ, болбыр.

- Сергіту сәті.

«Досыма көмек» тренингі.

 

 

 

 

 

Х. Шығармашылық жұмыс.

- Мәтінді өз бетінше жалғастырып жазу.

 

ХІ. Кері байланыс.

1-топ. Оқиғаға сүйеніп, мәтін 

            кейпкерлерін сипаттау.

2-топ. Әсет және Нұрлан

            бейнесіндегі күнді бояу.

            Неліктен?

3-топ. Әсет пен Нұрланды

            салыстыра сипаттау.

4-топ. Кейіпкерлердің бой-  

            ындағы жағымсыз

            қылықтарды кірпінің

            үстіндегі алмаға жазу.

 

ХІІ. Сабақты бекіту.

- Бейнежазба бойынша оқиға желісіне диалог құру.

 

ХІІІ. Үйге тапсырма.

- Мәтінді оқып, әңгімелеу.

- Кірпінің суретін салып, оның  алып бара жатқан алмаларына өзіңнің жағымсыз қылықтарыңды жазып кел.

 

XIV. Бағалау.

- Жиынтық бағалау.

- «Бағдаршам» арқылы бағалау.

 

 

ХV. Рефлексия.

«Екі жұлдыз, бір тілек».

 

Оқушылар жұптасып тұрады. Амандасады, тілек айтады, қолындағы тәттіні сыйлайды.

 

1-топ. Сипаттау.

2-топ. Бейнелеу.

3-топ. Салыстыру.

4-топ. Қорытындылау.

 

Әр топ алтын ережеге бағынып, жұмыс жасайды.

 

 

 

 

 

Оқушылар ребусты шешіп, үйге қандай тапсырма берілгенін табады.

 

 

 

 

Балалар кезекпен өлеңді жатқа айтады.

 

Әр топ өзіне берілген тапсырманы орындап,қорғайды.

 

 

 

 

 

Алты  қалпақ өз шешімін айтып қорытындылайды.

 

 Оқушылар тақырып не туралы болуы мүмкіндігі жөнінде өз болжауын айтады.

 

Әр топ мәтін бойынша постер қорғайды.

 

 

Жаңа сөзді дәптерлеріне жазады.

 

Өз бойындағы жағымсыз әдетті жазып, досына береді. Ол оны бояп, сосын жыртады. Досының жаман әдетінен арылуына көмектеседі.

 

Оқушылар мәтінді өз бетінше аяқтайды.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Әр топ топтық тапсырмалар орындайды.

 

 

 

 

Екі достың арасындағы әңгімеге диалог құрастыру.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Топбасшылар бағалайды.

Сабақты бағдаршам бойынша бағалайды.

 

 

Пікірлері мен ұсыныстарын жазады.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

0 пікірлер

Пікір қалдыру

Есім:*
E-Mail:
  • bowtiesmilelaughingblushsmileyrelaxedsmirk
    heart_eyeskissing_heartkissing_closed_eyesflushedrelievedsatisfiedgrin
    winkstuck_out_tongue_winking_eyestuck_out_tongue_closed_eyesgrinningkissingstuck_out_tonguesleeping
    worriedfrowninganguishedopen_mouthgrimacingconfusedhushed
    expressionlessunamusedsweat_smilesweatdisappointed_relievedwearypensive
    disappointedconfoundedfearfulcold_sweatperseverecrysob
    joyastonishedscreamtired_faceangryragetriumph
    sleepyyummasksunglassesdizzy_faceimpsmiling_imp
    neutral_faceno_mouthinnocent
Кодты еңгізіңіз: *
Кликните на изображение чтобы обновить код, если он неразборчив