Ж.Жабаев «Ленинградтық өренім!» өлеңі

 

Қысқа мерзімді жоспар

 

Күні:

12.12.2017

Пәні:

қазақ әдебиеті

Мекеме:

Тараз қаласы, №33 М.Әуезов атындағы орта мектеп

Пән мұғалімі:

Асанова Балнура Абдуталиповна

Сынып:

11 «Б»

Сабақтың тақырыбы:  

 Ж.Жабаев «Ленинградтық өренім!» өлеңі

Сабақтың мақсаты:  

Жамбыл Жабаевтың өмірі мен шығармашылығы туралы қазақ тілінде әңгімелеу. «Ленинградтық өренім!» өлеңін түсініп оқып, мәнерлеп жатқа айту.

Сабақтың міндеттері:

1. Жамбыл Жабаев туралы  түсінік қалыптастыру.

2. Оқушының өз ойын, көзқарасын еркін, нақты,  дұрыс (ауызша, жазбаша) жеткізе білуін іске асыру. Сөздік қорын байыту.

3. Оқушыларды Отанын сүюге, тілін, халқын қастерлеуге, қадірлеуге тәрбиелеу.

Сабақтың типі:

аралас

Сабақтың түрі:

дәстүрлі емес

Қолданылатын әдіс-тәсілдер:

топтық, жұптық

Қажетті құрал-жабдықтар:

Интерактивті тақта, бейнебаян, маркерлер, постер, магнит, ресурстар, оқулық, көңіл-күй стикерлері.

Қолданылатын  модульдер:

«Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер», «Сыни тұрғыдан ойлауға үйрету», «Оқыту үшін бағалау және оқуды бағалау», «Талантты және дарынды балаларды оқыту», «Оқыту мен оқуда ақпараттық-коммуникациялық технологияларды пайдалану».

Күтілетін нәтиже:

Жамбыл Жабаевтың өмірі мен шығармашылығы туралы қазақ тілінде әңгімелей алады. «Ленинградтық өренім!» өлеңін түсініп оқып, мәнерлеп жатқа айта алады.

Сабақтың барысы:

 

Сабақтың кезеңдері

Жоспарланған іс-әрекеттер

Күтілетін нәтиже

I Ұйымдастыру:

 

Қызығушылықты ояту сатысы

3 мин

1.Сергіту сәті. 1 мин.

Оқушының өзі әзірлеп келген сергіту сәтін орындайды.

2.«Атомдар мен молекулалар» ойсергегі.

1 мин.  Оқушылар ортаға шығады. Мұғалім «Атомдар!» деп дауыстағанда, оқушылар бір-бірімен араласып, қозғалыста болу керек. Мұғалім «Молекула» деген сөзге бір санды тіркестіріп айтады«3 молекула»,

«5 молекула», «6 молекула». Оқушылар сол аталған сан құрамында топтарға бірігуі керек. «4 молекула»  арқылы топқа 5 топқа бөлінеді.

3.Топ басшыларын сайлап, сабаққа қойылған критерийлермен танысады.

1 мин.

Жағымды психология-лық ахуал қалыптасады.

 

ІІ Үй тапсырмасын тексеру:

3 мин

Жеке оқушы жұмысы. 3 мин.

Ілияс Жансүгіровке орындап келген жұмыстарын  (кластер, портрет, семантикалық карта, ребус) таныстыру.

Топ басшылары әр тапсырмада критерийлер бойынша топ мүшелерін бағалап отырады.

І.Жансүгіров-ке орындап келген жұмыстарын таныстыра алады.

Жүктеу

Назар аударыңыз! Жасырын (толық) мәтінді көру үшін сайтқа тіркелуіңіз қажет.

 

0 пікірлер

Пікір қалдыру

Есім:*
E-Mail:
  • bowtiesmilelaughingblushsmileyrelaxedsmirk
    heart_eyeskissing_heartkissing_closed_eyesflushedrelievedsatisfiedgrin
    winkstuck_out_tongue_winking_eyestuck_out_tongue_closed_eyesgrinningkissingstuck_out_tonguesleeping
    worriedfrowninganguishedopen_mouthgrimacingconfusedhushed
    expressionlessunamusedsweat_smilesweatdisappointed_relievedwearypensive
    disappointedconfoundedfearfulcold_sweatperseverecrysob
    joyastonishedscreamtired_faceangryragetriumph
    sleepyyummasksunglassesdizzy_faceimpsmiling_imp
    neutral_faceno_mouthinnocent
Кодты еңгізіңіз: *
Кликните на изображение чтобы обновить код, если он неразборчив