Қос бұрыштың және жарты бұрыштың формулалары

Сабақтың тақырыбы: Қос бұрыштың және жарты бұрыштың формулалары. Есептер шығару

Сынып: 9

Сабақтың мақсаты: Жарты бұрыштың формулаларын тригонометриялық өрнектерді ықшамдауда және теңбе-теңдіктерді дәлелдеуде қолдануды үйрену

Күтілетін нәтижелер:

  • Жарты бұрыштың формулаларынының түрлерін біледі;
  • Жарты бұрыштың формулаларын пайдалануды түсінеді;
  • Тригонометриялық өрнектерді ықшамдауда қолдануды үйренеді;

Керекті жабдықтар: Оқулық, бағалау парақтары, Блум таксономиясы

Қолданылатын әдістер:

  • Өзіңізді тексеріңіз: шындық па, жалған ба?
  • Крестиктер мен нолдіктер
  • Ой толғаныс
  • Блум таксономиясы
  • Рефлексия

Қос бұрыштың және жарты бұрыштың формулалары

Сабақ барысы:

Кіріспе

(3 мин)

Мұғалім үй жұмысын тақтадағы дайын жауаппен тексереді. Оқушы есептің шығу жолын ауызша баяндап жауабын айтады.

«Үш шапалақ» арқылы мадақталады

Негізгі бөлім

(10 мин)

sin⁡2 α=2sin⁡〖α cos⁡α 〗
(2〖cos〗^2 α)/sin2α=(2〖cos〗^2 α)/(2〖sin〗^2 α〖cos〗^2 α)=1/(〖sin〗^2 α)
sin^2⁡〖α/2=(1+cos⁡α)/2〗
tg α/2=(1+cos⁡α)/sin⁡α
cos⁡2 α=2cos^2⁡α⁡〖-1〗
ctg α/2=sinα/〖1-sin〗⁡α
〖1-sin^2〗⁡2 α=cos4α
cos3α=4〖cos〗^3 α-cosα
(sin〖80〗^0)/(cos〖40〗^0 )=(2sin〖40〗^0 cos〖40〗^0)/(cos〖40〗^0 )=2sin〖40〗^0

Ой толғаныс

(15 мин)

Оқушылар 3 топқа бөлінеді. Оқулықтан

  • 1 топқа №464 есеп
  • 2 топқа №465 есеп
  • 3 топқа №466 есеп

Жеке орындап, жұптарда бір біріне түсіндіреді. Әр топтан оқушылар тақта шығып жазады. Бағалау критерийлері беріледі.

  • Жеке орындайды;
  • Бір-біріне түсіндіреді;
  • Өзара бағалау жүреді;
Блум таксономиясы

(12 мин)

Қорытынды

(3 мин)

Кері байланыс

Оқушының аты-жөні:

  • Жеңіл болды
  • Қиын болды
  • Нені білгім келеді
Үйге тапсырма:

Оқулықтан №467, 470

Добавить комментарий